Logo

Eko

Me kėtė program tė granteve do tė pėrkrahen financiarisht nisma avokuese me qėllim tė avancimit tė politikave publike dhe tė infrastrukturės ligjore pėr mbrojtjen e mjedisit. Poashtu, ky program do tė mbėshtet organizatat joqeveritare, organizatat komunitare, grupet joformale, si dhe rrjetet tė cilėt mėtojnė tė pėrfshihen nė aktivitete tė ndryshme me qėllim tė sensibilizimit publik pėr rėndėsinė dhe mėnyrat e mbrojtjes sė mjedisit apo edhe aktivitetet direkte nė mbrojtjen dhe prezervimin e mjedisit, me qėllim tė krijimit tė shembujve qė mund tė pėrsėriten nė gjithė territorin e Kosovės.