Logo

Qytetaria Aktive

Me kėtė program tė granteve do tė pėrkrahen financiarisht organizatat joqeveritare, organizatat komunitare, grupet joformale, si dhe rrjetet tė cilėt mėtojnė tė identifikojnė nevojat e komunitetit dhe ndėrmarrin hapa konkret pėr zgjidhjen e problemeve dhe zhvillimin e komunitetit nė pėrgjithėsi. Prioritet do t’u jepet nismave apo iniciativave qė dėshmojnė bashkėpunim nė mes tė sektorėve lokal nė zgjidhjen e problemeve tė komunitetit; zhvillojnė dhe ngrisin kapacitetet e komunitetit pėr pėrmirėsimin e cilėsisė sė jetesės, si dhe projekteve qė dėshmojnė mobilizim tė resurseve lokale (financiare, njerėzore, materiale, etj.), pėr tė zgjidhur problemet e identifikuara.