Logo

Për çmimi F I D E S

Ēmimi F I D E S pėr filantropinė korporative 

Populli i Kosovės, individė tė ndryshėm, duke pėrfshirė edhe diasporėn e Kosovės, kanė dhėnė aq shumė pėr tė mirėn e pėrbashkėt dhe kjo ndonjėherė ėshtė lėnė nė harresė. FIQ, me kėtė ēmim po provon tė vendosė sistem nė njohjen dhe falėnderimin e atyre qė kanė dedikuar ndihmėn dhe pėrkrahjen pėr tė mirėn e pėrbashkėt, e qė nė botėn e zhvilluar emėrtohet filantropi. Kosova dhe populli saj ka traditė tė gjatė tė filantropisė dhe ky ėshtė momenti qė ne ta njohim kėtė kontribut po me kėtė emėr.

Ēmimi FIDES simbolizon njė mirėnjohje tė madhe pėr kompanitė dhe ndėrmarrjet qė kanė dėshmuar njė angazhim pėr tė investuar nė tė mirėn e pėrbashkėt tė popullit tė Kosovės. Ēmimi dhe vet ceremonia e ēmimit kanė pėr qėllim tė promovojnė partneritetin dhe bashkėpunimin e vėrtetė ndėrmjet sektorit tė biznesit dhe organizatave jo-qeveritare dhe popullatės.